Stowarzyszenie
na rzecz Rozwoju Hałcnowa

ul. S. M. Szewczyk 1
43-300 Bielsko-Biała
KRS 0000232680

Konto: GETIN NOBLE BANK
89 1560 0013 2353 8662 1000 0001

Kontakt mailowy:
edek_kolek54@o2.pl
iwonag310@gmail.com

logo Hałcnowa

Konkursy



Za nami IX HAŁCNOWSKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR PREZESA STOWARZYSZENIA NA RZECZ ROZWOJU HAŁCNOWA oraz równolegle do niego odbywający się w SP 28 II HAŁCNOWSKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WICEPREZES STOWARZYSZENIA, które realizowane były w ramach Hałcnowskich Dni - Wiosna 2016.
W turniejach brało udział łącznie 86 zawodników (56 w turnieju open i 30 w turnieju dzieci i młodzieży). Do Hałcnowa przyjechali 2 mistrzowie międzynarodowi, mistrzowie i kandydaci na mistrzów kraju (w tym z Czech!), szachiści z wszystkimi kategoriami szachowymi (od V do I++), dzięki czemu średni ranking turniejowy był bardzo wysoki 1589 pkt.

WYNIKI - TURNIEJ OPEN

KATEGORIA OPEN
1 miejsce i puchar prezesa- Eneasz Wiewióra (k)
2 miejsce Kamil Kubica (I++)
3 miejsce Frantisek Vrana ( FM) Czechy
4 miejsce Maciej Janiszewski (I++)
5 miejsce Eugeniusz Marek (I)
6 miejsce Henryk Seifert (FM)

KATEGORIA KOBIETY
1 miejsce Katarzyna Brzostowska (I)
2 miejsce Zdenka Blumelowa (m) Czechy
3 miejsce Dominika Wiewióra (II)

KATEGORIA NIEPEŁNOSPRAWNI
1 miejsce Henryk Seifert (FM)
2 miejsce Katarzyna Brzostowska (I)
3 miejsce Zenon Sołek (K)
4 miejsce Piotr Karp (I)
5 miejsce Stanisław Gigoń (I)

KATEGORIA JUNIOR
1 miejsce Dominik Kubica (II)

KATEGORIA HAŁCNOWIANIE
1 miejsce Eneasz Wiewióra (K)
2 miejsce Antoni Szymik (II)
3 miejsce Edward Kołek (IV)

NAJSTARSZY - Tadeusz Jurzak

TURNIEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

1 miejsce i puchar wiceprezes Stowarzyszenia Aleksander Kantor (IV)

KATEGORIA 13 - 19 LAT
1 miejsce Aleksander Kantor (IV)
2 miejsce Mateusz Teśluk (IV)
3 miejsce Miłosz Głąbiński

KATEGORIA 10 - 12 LAT
1 miejsce Kacper Żelasko (IV)
2 miejsce Jakub Matuszek (IV
3 miejsce Antoni Skiba (V)

KATEGORIA 6 - 9 LAT
1 miejsce Wojciech Rojek (IV)
2 miejsce Robert Brzyszkowski (V)
3 miejsce Nikodem Widera (IV)

KATEGORIA NAJMŁODSZY
Maria Łątka i Nikodem Widera - siedmiolatki.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a młodsi także medale, ufundowane przez Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa, Parafialno- Szkolny Klub Sportowy "Beskidy", Cukiernię "Jedyna" państwa Bąków z Hałcnowa, Firmę "Domar" Marka Dudka z Hałcnowa.
Puchary ufundowali wiceprezes Stowarzyszenia Iwona Gębała i prezes Edward Kołek. Młodsi uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Głównymi organizatorami turnieju były Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa, P-SKS "Beskidy" i Szkoła Podstawowa nr 28, a personalnie Edward Kołek, Iwona Gębała i Renata Zuber, prezes P-SKS-u.
Sędziowali Jacek Matlak (mistrz krajowy, sędzia z licencją międzynarodową) i Grzegorz Szymik, członek Zarządu Stowarzyszenia.
Relacja fotograficzna - TUTAJ


30 czerwca 2015 r. zakończył się VIII HAŁCNOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "MÓJ PUPIL - FOTOGRAFUJEMY ZWIERZĘTA". Zdjęcia konkursowe można będzie oglądać na wystawie w Domu Parafialnym a obecnie w naszej galerii, klikając TUTAJ.

28 lipca komisja konkursowa, składająca się z 9 członków Zarządu Stowarzyszenia w tajnym głosowaniu ustaliła wyniki w 3 kategoriach wiekowych.
Oto wyniki:

KATEGORIA DZIECI I MŁODZIEŻ:
I miejsce - "TYGRYS" - EWA PASIERBEK
II miejsce - "LUCYNA" - EWELINA WÓJCIK
III miejsce - "RIGA" - KAROLINA FOLTYN
Wyróżnienie:
"DUSIA" - SANDRA MIKSA

KATEGORIA DOROŚLI:
I miejsce - "KRAK" - MARCIN WESEL
II miejsce - "DIANA" - AGNIESZKA WESEL
III miejsce - "SABA" - TOMASZ GĄSIOR
wyróżnieniA:
"KRAKÓW" - MARTA SZYMIK
"WALDEMAR" - ŁUKASZ GIELATA

KATEGORIA STARSI DOROŚLI (39+):
I miejsce - "BELA" - AGATA WESEL
II miejsce - "MAMITA" - ILONA KONIK
III miejsce - "M" - MAŁGORZATA ŚLIWKA
wyróżnienie:
"ZDROWA MARCHEWKA" - WOJCIECH DOMAGAŁA


VIII HAŁCNOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY
PT. „MÓJ PUPIL - FOTOGRAFUJEMY ZWIERZĘTA”


PRACE FOTOGRAFICZNE POWINNY UKAZYWAĆ NASZE ULUBIONE ZWIERZĄTKA W CODZIENNYCH SYTUACJACH.


REGULAMIN KONKURSU

1. W KONKURSIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ WSZYSCY BEZ WZGLĘDU NA WIEK I MIEJSCE ZAMIESZKANIA.

2. NA KONKURS NALEŻY PRZESŁAĆ 2 PRACE W FORMACIE A4 ORAZ W FORMIE ELEKTRONICZNEJ (NA PŁYCIE CD). WSZYSTKIE ZDJĘCIA POWINNY BYĆ ZATYTUŁOWANE.

3. PRACE W ZAMKNIĘTEJ KOPERCIE OPATRZONEJ GODŁEM (HASŁEM) MOŻNA SKŁADAĆ W KIOSKU PAŃSTWA OLMÓW (NAPRZECIW KOŚCIOŁA) DO 30 CZERWCA 2015 R.

4. W OSOBNEJ KOPERCIE OPATRZONEJ TYM SAMYM GODŁEM (HASŁEM) NALEŻY PODAĆ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE:
- IMIĘ, NAZWISKO, WIEK
- ADRES, NR TELEFONU


5. PRZEWIDUJEMY ATRAKCYJNE NAGRODY W KAŻDEJ KATEGORII WIEKOWEJ.

6. WSZYSTKIE PRACE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ NA WYSTAWIE W DOMU PARAFIALNYM IM. JANA PAWŁA II W BIELSKU-BIAŁEJ HAŁCNOWIE (UL. WYZWOLENIA 334) ORAZ na stronach internetowych www.halcnow.pl i www.stowarzyszenie.halcnow.pl..

7. WSZYSTKIE PRACE ZNAJDĄ SIĘ W SPECJALNYM FOLDERZE WYDANYM Z TEJ OKAZJI.

8. NAGRODY ZOSTANĄ WRĘCZONE LAUREATOM PODCZAS UROCZYSTEGO WERNISAŻU W DRUGIEJ POŁOWIE SIERPNIA 2015 R.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!


W październiku 2013, w obu zaprzyjaźnionych placówkach; SP 28 i Gimnazjum 6 zostały zorganizowane eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Hałcnowie. Dzięki nim udało się wyłonić reprezentacje, które zakwalifikowały się do ścisłego finału.
Ostatni etap konkursu został rozegrany w początkiem listopada. Zmagało się w nim dwanaścioro uczniów, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami obejmującymi wiedzę z zakresu historii, geografii i topografii Hałcnowa.

Laureatami turnieju zostali ostatecznie:
w kategorii szkół podstawowych:
1. m. Julia Olma oraz Wojciech Sadlik (ex aequo) z kl. 6a
2. m. nie przyznano 3. m. Julia Skiba z kl. 6c

w kategorii szkół gimnazjalnych:
1. m. Sławomir Bąk z kl. 2b
2. m. Karolina Wojciech z kl. 3a
3. m. Joanna Łozińska z kl. 1c

Organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa, które ufundowało nie tylko atrakcyjne puchary i dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu, lecz również cenne nagrody rzeczowe dla obu hałcnowskich placówek.

koordynatorki turnieju;
Maria Bąk, Marta Piwowarczyk


31 lipca 2013 r. zakończył się VI HAŁCNOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "UROKI HAŁCNOWA W OBIEKTYWIE". Zdjęcia konkursowe można było oglądać na wystawie w Domu Parafialnym a obecnie w galerii, klikając TUTAJ.

W poniedziałek 2 września 2013 r. odbyło się wręczenie nagród.

Oto nasze wyniki:

KATEGORIA MŁODZIEŻ:
I miejsce - PRZEMEK - URBAN ROJEK
II miejsce - BELA - AGNIESZKA WESEL
III miejsce - TOFIK - MARCIN BLACHURA
Nagroda dla najmłodszego uczestnika - "MECH" - MACIEJ GAJDA

KATEGORIA DOROŚLI:
I miejsce - "KRAK" - MARCIN WESEL
II miejsce - "CANCELLARA" - ANDRZEJ ROJEK
III miejsce - "VESNA" - MARIA KOŁEK
III miejsce - "SOŁA" - AGATA WESEL
wyróżnienie:
PERŁA - MAŁGORZATA ŚLIWKA
MIMOZA - ALICJA KRÓLCZYK
LE-NOTRE - MATEUSZ BLACHURA

Zdobywcy nagród specjalnych:
LILLI - GRAŻYNA TATOŃ
BASIEK - BOGUMIŁA OLMA
BONEK - BOGDAN KICZMER
SŁAWA - MIROSŁAWA KICZMER
JOLA - MARIA BLACHURA

GRATULUJEMY !


VI HAŁCNOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY
PT. „UROKI HAŁCNOWA W OBIEKTYWIE”

Celem konkursu jest zachęcenie pasjonatów i amatorów fotografowania do utrwalenia na kliszy wszystkich uroków Hałcnowa (pięknych miejsc, atrakcyjnych obiektów, urokliwych zakątków, ludzi uchwyconych w ciekawych sytuacjach).
WARTO POKAZAĆ HAŁCNÓW Z JAK NAJPIĘKNIEJSZEJ STRONY. WARTO UDOWODNIĆ INNYM, ŻE TU NAPRAWDĘ „WARTO BYĆ”.


REGULAMIN KONKURSU:

1. KONKURS MA CHARAKTER OTWARTY: MOGĄ W NIM BRAĆ UDZIAŁ WSZYSCY BEZ WZGLĘDU NA WIEK, ZARÓWNO MIESZKAŃCY HAŁCNOWA, JAK I INNI.
2. KONKURS ODBYWA SIĘ W DWÓCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:
DZIECI I MŁODZIEŻ ORAZ DOROŚLI.
3. NA KONKURS MOŻNA PRZESŁAĆ MAKSYMALNIE 4 ZDJĘCIA W FORMACIE A4 (NA DOWOLNYM PAPIERZE) ORAZ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ, W DOBREJ ROZDZIELCZOŚCI NA PŁYCIE CD W ZAMKNIĘTEJ KOPERCIE OPATRZONEJ WYBRANYM GODŁEM (HASŁEM). WEWNĄTRZ POWINNA SIĘ ZNALEŹĆ MNIEJSZA KOPERTA OPATRZONA TYM SAMYM GODŁEM, W KTÓREJ ZNAJDĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE O AUTORZE ZDJĘĆ: IMIĘ I NAZWISKO, WIEK, ADRES, TELEFON.
4. PRACE W KOPERCIE POWINNY BYĆ ZATYTUŁOWANE, A OBIEKTY DOKŁADNIE OPISANE (MIEJSCE ZROBIENIA ZDJĘCIA).
5. PRACE KONKURSOWE NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETACIE SP 28 LUB W KIOSKU P. OLMY.
6. W OBU KATEGORIACH WIEKOWYCH LAUREATOM ZOSTANĄ WRĘCZONE ATRAKCYJNE NAGRODY ORAZ WYRÓŻNIENIA. PRZEWIDUJEMY TAKŻE NAGRODY SPECJALNE.
7. PRACE LAUREATÓW ZNAJDĄ SIĘ W SPECJALNYM FOLDERZE ORAZ NA WYSTAWIE.
8. TERMINARZ KONKURSU:

 OGŁOSZENIE KONKURSU I JEGO REGULAMINU II 2013 R.
 SKŁADANIE PRAC 1 III – 31 VII 2013 R.
 WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH 5 VIII – 31 VIII 2013 R.
 WERNISAŻ, OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD POCZĄTEK IX 2013 R.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!


1 sierpnia 2011 r. zakończył się V HAŁCNOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "HAŁCNÓW DAWNIEJ I DZIŚ". Zdjęcia konkursowe można oglądać na wystawie w Domu Kultury (do 31 X 2011) oraz w galerii, klikając TUTAJ.

We czwartek 11 sierpnia 2011 r. 7 członków jury w tajnym głosowaniu, przyznając każdemu uczestnikowi od 10 do 1 pkt. wyłoniło zwycięzców. W nawiasie obok godła umieszczam ilość zdobytych punktów.

Oto nasze wyniki:

I miejsce - "MÓZG" (67 pkt.) - Marcin Wesel
II miejsce - "DIANA"(58 pkt.) - Agnieszka Wesel
III miejsce - "NINA" (42 pkt.) - Ewa Tatoń
III miejsce - "KOMIK" (42 pkt.) - Agata Wesel
Wyróżnienie oraz nagroda dla najmłodszego uczestnika - "MECH"(37 pkt.)- Maciej Gajda
Wyróżnienie - "MONEK" (34 pkt.)- Lucyna Śliwa

Zdobywcy nagród specjalnych:
"MIR" - Mirosława Kiczmer - nagroda Przewodniczącej HAŁCNOWSKIEGO KOŁA EMERYTÓW I RENCISTÓW PANI MARII SATŁAWY
"STOKROTKA" - Małgorzata Śliwka - nagroda RADNEGO RADY MIEJSKIEJ BIELSKA–BIAŁEJ PANA FRANCISZKA NIKLA
"MISIO" - Bogumiła Olma - nagroda Prezesa STOWARZYSZENIA NA RZECZ ROZWOJU HAŁCNOWA PANA EDWARDA KOŁKA
"NINA" - Ewa Tatoń - nagroda internautów



GRATULUJEMY !


1.12. 2010 r. jury konkursu, w skład którego weszło 8 osób – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia, dokonało w tajnym głosowaniu wyboru laureatów IV Konkursu Fotograficznego. Oto jego wyniki:

  1. miejsce – MAŁGORZATA ŚLIWKA - godło „PERŁA”
  2. miejsce – MARCIN WESEL - godło "MIŚ"
  3. miejsce – GRAŻYNA TATOŃ - godło "SZYMEK"

Wyróżnienia:

ILONA KONIK „Jodła”

ANDRZEJ GNOJEK „Las”

Odrębne wyróżnienia dla najmłodszych uczestników konkursu otrzymali:

MACIEJ GAJDA „Mech” (8 lat)

KAROLINA WYSZYŃSKA „Sosna” (16 lat)

Ponadto nagrody specjalne zdobyli:

EWA MUSZYŃSKA „Laura” nagrodę Przewodniczącej hałcnowskiego Koła Emerytów i Rencistów pani Marii Satławy

AGATA WESEL „Komik” nagrodę Radnego Rady Miejskiej Bielska – Białej pana Franciszka Nikla

AGNIESZKA WESEL „Diana” nagrodę Prezesa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Hałcnowa pana Edwarda Kołka

Warto przypomnieć, iż nagrodą za zdobycie I miejsca w konkursie jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli ufundowany przez panią Małgorzatę Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Wręczenie nagród nastąpi 6 stycznia 2011 r. w hałcnowskim Domu Kultury. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy!


30 listopada 2009 r. zakończył się ogłoszony przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa III Konkurs Fotograficzny. W naszym Domu Kultury można było oglądać pokonkursową wystawę prezentującą efekty konkursu. Z dość trudnym tematem zmierzyło się kilku fotografów – amatorów. Oto wyniki:

  1. miejsce – Małgorzata Śliwka - godło „PERŁA”
  2. miejsce – Andrzej Gnojek - godło „DĄB” oraz Michał Gnojek - godło „WIĄZ”
  3. miejsce – Urban Gnojek - godło „JESION”

Nagrodę specjalną za fotoreportaż „Ostatni dzień pracy pani Zosi” otrzymała Zofia Waligóra – godło „Z 3000”.

Wręczenie nagród nastąpiło w styczniu 2010 r. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy!


Wszystkie prace, nadesłane przez uczestników każdej edycji konkursu, mogą Państwo oglądać w galerii. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

2010 Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa || Strona wykonana przez WebAwans